Ποδοσφαιρο

Κρατάμε την διάθεση

Η Ομάδα μας παρουσιάστηκε βελτιωμένη στο χθεσινό παιχνίδι με τους χόχους χωρίς όμως να πάρει θετικό αποτέλεσμα αν αναλογιστούμε ότι σε διπλούς αγώνες το εκτός έδρας γκολ παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Αν το σκορ στον επαναληπτικό «κολλήσει» στο 0-0 τότε χάνεται η πρόκριση και αυτομάτως η όποια προοπτική για κατάκτηση του τροπαίου και έξοδος στην Ευρώπη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας ήταν αρκετά νωχελικοί και δεν «γυάλιζε» το μάτι τους για να επιβληθούν. Στην επανάληψη υπήρχε διάθεση με το γκολ να έρχεται νωρίς όπως και η ισοφάριση από τους χόχους σε μια ακόμα στιγμή αδράνειας της άμυνας, σύνηθες φαινόμενο για τον φετινό ΑΠΟΕΛ. Αντί διαφυλαχθεί το προβάδισμα σαν κόρη οφθαλμού αντίθετα υπήρξε εφησυχασμός με τους αντιπάλους μας να σκοράρουν στην αμέσως επόμενη τους προσπάθεια.

Η Ομάδα μας ψάχνει την διάκριση και πολύ περισσότερο το ευρωπαϊκό εισιτήριο μόνο μέσα από το Κύπελλο και οφείλουμε να την στηρίξουμε. Κρατάμε την διάθεση που ήταν πολύ περισσότερη από το παιχνίδι του περασμένου Σαββάτου και ευελπιστούμε σε μια ακόμη καλύτερη εμφάνιση στον επαναληπτικό που θα μας δώσει την πρόκριση. Αποκλείοντας τους χόχους και με την σκέψη ότι αποκλείσαμε και τον απόλλωνα στους «16», θα πάμε στους «4» με μεγάλη δυναμική. Σε λιγότερο από δύο εβδομάδες είναι το πιο σημαντικό παιχνίδι της χρονιάς μέχρι το επόμενο και περιμένουμε να δούμε την ανάλογη εμφάνιση.