ΠοδοσφαιροΤο ξερετε οτι

Η προϊστορία κόντρα στην Καρμιώτισσα

Η Ομάδα μας αντιμετωπίζει την Δευτέρα 28 Δεκεμβρίου την Καρμιώτισσα, για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος και οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες μόλις για 4η φορά.

Συγκεκριμένα, αντιμετωπίσαμε για πρώτη φορά την Καρμιώτισσα τον Νοέμβριο του 2016 όπου ο ΘΡΥΛΟΣ κατάφερε να πάρει την νίκη με σκορ 4-1. Την ίδια περίοδο (στον δεύτερο γύρο) και πάλι ο ΑΠΟΕΛ πήρε την νίκη μέσα στην έδρα της αντιπάλου μας με σκορ 0-1 με το γκολ του Μπερτόλιο στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης.

Φέτος οι δύο ομάδες στον πρώτο αγώνα εξήλθαν ισόπαλες με σκορ 2-2 και την Δευτέρα θα είναι  η τέταρτη φορά που θα κοντραριστούν μέσα στο αγωνιστικό χώρο. Αξιοσημείωτο είναι επίσης το γεγονός ότι η Καρμιώτισσα δεν κατάφερε μέχρι τώρα να κερδίσει το ΑΠΟΕΛ, και ευελπιστούμε να παραμείνει έτσι και μετά τον αγώνα της Δευτέρας…