«Χ»άθηκε μια «χρυσή ευκαιρία»

Δεν τα κατάφερε η Ομάδα μας, μιας και το εκτός έδρας παιχνίδι με την Πάφο, έληξε στο ισόπαλο χωρίς τέρματα, 0-0. Φωνάζουμε για πεντακάθαρο πέναλτυ πάνω στον Τάμαρι, το οποίο δεν δόθηκε από τον Τράττο.

Ξεκινήσαμε με προσπάθειες να μπούμε στην περιοχή της Πάφου, η οποία έκανε πολλά ατομικά λάθη και καταγράψαμε την πρώτη μας καλή στιγμή με σουτ του Τάμαρι, έξω από την περιοχή. Στη συνέχεια η Πάφος ισορρόπησε το παιχνίδι, δημιουργώντας κάποιες καλές στιγμές, χωρίς ωστόσο να απειληθεί η εστία του Ρομό. Το 1ο ημίχρονο μας βρήκε να δημιουργούμε κάποιες καλές στιγμές με τα σουτ των Τάμαρι και Νατέλ, χωρίς όμως να λύσουμε τον «γόρδιο δεσμό».

Δεν μπήκαμε καλά στο 2ο ημίχρονο, με την γηπεδούχο Πάφο να είναι πιο απειλητική και να δημιουργεί προσπάθειες να σκοράρει, ωστόσο οι 2 αλλαγές του Προπονητή μας, Εφραίμ και Γκέντσογλου, βελτίωσαν την εικόνα του Θρύλου και φτάσαμε κοντά στο γκολ μετά από εξαιρετική ενέργεια και σουτ του Τάμαρι, που δυστυχώς κατέληξε έξω. Ακολούθως θα μπορούσε να δοθεί πέναλτυ στην ομάδα μας όταν υπήρξε επαφή στον Τάμαρι, ωστόσο ο διαιτητής δεν το έδωσε. Στο τέλος η Πάφος είχε κάποιες καλές στιγμές.

Συμπερασματικά, η Ομάδα μας δεν έδωσε συνέχεια στην καλή εμφάνιση της περασμένης Τετάρτης στο ντέρμπι με τους χόχους και έτσι δεν εκμεταλλευτήκαμε τις ήττες του Απόλλωνα και της ΑΕΚ.

ΑΠΟΕΛ: Ρομό, Βούρος, Μερκής, Ιωάννου, Καζού, Σόουζα, Μοράις (Γκέντσογλου 59′)  , Τάμαρι, Ζαχίντ (Ρέζα 83′), Νατέλ (Εφραίμ 67′) , Ντελατόρε.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Βάτερμαν, Αρτυματάς, Ρουέδα, Κασίνι, Αλωνεύτης.

Κίτρινες: Ζαχαρίου, Ζίβουλιτς / Σόουζα (54′)

Διαιτητής: Λεόντιος Τράττος

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με την Πάφο (pics)