Αμαυρώσατε την ιστορία του ΑΠΟΕΛ, ντροπή σας!

Μαύρη σελίδα στην τεράστια ιστορία του ΑΠΟΕΛ, έγραψαν σήμερα οι ποδοσφαιριστές του Μαρίνου Ουζουνίδη στο Αρένα.

Ένα ανύπαρκτο ΑΠΟΕΛ, δέχθηκε ταπεινωτική ήττα με 3-0 από την αεκ.

Ένα χάλι μαύρο… από εκεί που μείναμε τη περσινή χρονιά, έτσι ξεκινήσαμε και φέτος. Η Ομάδα μας, σπατάλησε άλλο ένα ημίχρονο στη μετριότητα. Η αεκ, κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στη πρώτη της ουσιαστική επίθεση, αλλά με τη δική μας βοήθεια. Στο 7’ της αναμέτρησης, με μπαλιά πίσω από την πλάτη του Νικόλα Ιωάννου και άμυνα για τα κλάματα, ο Σπιρόφκσι άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ. Όσο απίστευτο και αν ακούγεται, η Ομάδα μας κατάφερε να σημειώσει μια τελική προσπάθεια και αυτή με πλασέ του Κλωναρίδη μέσα από τη περιοχή.

Με αλλαγή ξεκίνησε το δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο του ντέρμπι ο Μαρίνος Ουζουνίδης, αφήνοντας στα αποδυτήρια τον Τάμαρι, δίνοντας χρόνο στον Εντονγκαλά. Εκεί που πήγε να ισορροπήσει το παιχνίδι η Ομάδα μας, ο ‘Αμπραχαμ, έκανε το πλασέ έξω από τη περιοχή με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίκτυα του Σίλβα στο 55’. Παρά τις αλλαγές στη σκακιέρα από τον Εβρίτη τεχνικό στη συνέχεια του ημιχρόνου, η Ομάδα, δεν κατάφερε να δημιουργήσει ούτε ευκαιρία.  Το κερασάκι στη τούρτα ήρθε να φέρει με τέρμα του ο Ιβάν Τρισκόφκσι. Ο Νάντο, πέρασε ολόκληρη την άμυνα σαν σταματημένη, δίνοντας στον Τρισκόφκσι με τον Σκοπιανό να κάνει το 3-0.

ΑΠΟΕΛ: Σίλβα, Σάντος, Ντε Βινσέντι, Τάμαρι (Εντονγκαλά 46’), Σαχάρ (Ζαχίντ 60’), Σατσιάς (Λούντεμο 59’), Κλωναρίδης, Μερκής, Γένσεν, Ιωάννου, Μιχαήλοβιτς.

Κίτρινες: Σατσιάς, Γένσεν, Ντε Βινσέντι, Σάντος, Ιωάννου