Photo GalleryΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Ζητείται νίκη στο ΓΣΠ…

Μακριά από τη νίκη σε ακόμη ένα εντός έδρας παιχνίδι έμεινε η Ομάδα μας η οποία συμβιβάστηκε στη λευκή ισοπαλία απέναντι στην ΑΕΛ.

Ο απολογισμός των δυο βαθμών σε τρία εντός έδρας ματς δεν συνάδει με τις φιλοδοξίες και τις απαιτήσεις μας.

Η Ομάδα μας ήταν καλύτερη, έφτιαξε τις περισσότερες ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί, με αποκορύφωμα τη φάση του Κβιλιτάια στο 71’.

Ολοκλήρωσε το ματς με δέκα τελικές έναντι δύο της ΑΕΛ (10-4 τα κόρνερ), κάτι που αποδεικνύει πως ήταν πιο απαιτητική στο ματς, αλλά δεν κατάφερε να πάρει την ουσία.

Στο Α’ ημίχρονο χάσαμε μοναδική ευκαιρία με τον Δώνη να χάνει στο τετ α τετ από τον Μουριέλ (8’).

Στο Β’ ημίχρονο ο Θρύλος μας μπήκε μεν πιο δυνατά, δυσκολευόταν όμως να φτιάξει φάσεις.

Κυριότερες στιγμές το τετ α τετ του Κβιλιτάια με τον Μουριέλ στο 71’ και η κεφαλιά του Κοσταντίνοφ στο τέταρτο λεπτό της καθυστέρησης.

ΑΠΟΕΛ (Σωφρόνης Αυγουστή): Μπέλετς, Τσεπάκ (46΄Σούσιτς), Καρώ, Κρέσπο, Φεράρι, Δώνης (65′ Δώνης), Κοσταντίνοφ, Σατσιάς (46′ Εντονγκαλά), Μαρκίνιος (75′ Εφραίμ), Βιγιαφάνιες (75′ Ντάλσιο), Κβιλιτάια.

ΑΕΛ (Τσέντομιρ Γιανέφσκι): Μουριέλ, Φραντζής, Τεϊσέιρα, Μπίλοβαρ, Ντα Σίλβα, Ζντραφκόσκι, Τσιμπόλα (88′  Κοντινέλα), Μιραλάς, Κάσα (84′ Σάντος), Μακρής (46′ Μπεραχίνο), Τσέποβιτς.

Σκόρερ: – / –

Κίτρινες: – / Τσιμπόλα, Μακρής, Τεϊσέιρα, Ζντραφκόφσκι.