Κύπελλο Νέων Κ-19: Κυπελλούχοι στην παράταση οι Νέοι μας

Κυπελλούχος Νέων Κ-19 Cablenet για τέταρτη φορά στην ιστορία μας, ο ΑΠΟΕΛ μας.

Στον τελικό που έγινε σήμερα στο Στάδιο Εθνικού Άχνας, ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε στην παράταση με 4-2 της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου.

Το σκορ άνοιξε ο Ανδρέας Γεωργίου στο 13ο λεπτό και στο 21ο λεπτό ο Σταύρος Αμπίζας πέτυχε το 2-0.

Η Ένωση μείωσε σε 2-1 στο 39ο λεπτό με τον Λούκα Οικονόμου και στο 63ο λεπτό ο Δημήτρης Σολωμού ισοφάρισε σε 2-2, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε και έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε σε ημίωρη παράταση.

Στο 91ο λεπτό ο Τούμπας έδωσε προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ, 3-2 και στο 120+1 ο Χαράλαμπος Καττιρτζιής διαμόρφωσε το 4-2.

ΑΠΟΕΛ: Αθανασίου, Αμπίζας (78′ Παπαδόπουλος), Γιαννακού, Χατζηγεωργίου, Σάββα (66′ Ξ. Τουμάζος), Γεωργίου (91′ Χατζηγεωργίου), Ηροδότου, Χ. Καττιρτζής, Κωνσταντίνου (66′ Πουρσαϊτίδης), Σωκράτους (91′ Μικελλίδης), Π. Καττιρτζής (115′ Κυριτσής).
Στον πάγκο: Μίχος, Παυλάγκος, Γεωργίου, Χαραλάμπους, Α. Τουμάζος, Κοτσώνης.

ΕΝΠ: Φραγκεσκή, Ξιούρος (86′ Ιορδάνου), Οικονόμου (86′ Κοσιόνου), Αδάμου, Στρατής (54′ Ευριπίδου), Χατζηλευτέρη (64′ Ζάκου), Φειδία, Κύζας (103′ Αντωνίου), Σολωμού, Γεωργίου, Κάτζιης (86′ Σουρκούνης).
Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Χρίστου, Άσπρου, Κίττος, Κέλης, Τίκκης.

ΣΚΟΡΕΡ: 13′ Γεωργίου, 20′ Αμπίζας, 91′ Τούμπας, 120′ Χ. Καττιρτζής/ 38′ Οικονόμου, 62′ Σολωμού
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γιαννακού, Χ. Καττιρτζή/ Σολωμού, Κύζας, Κοσιόνου, Φραγκεσκή
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Χ. Καττιρτζής/ Οικονόμου
ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 1000.

Για το τέταρτο τρόπαιο οι Νέοι μας (Κ19)