ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Ξανά

Καλός τερματοφύλακας είναι αυτός που για 90 λεπτά δεν έχει αγγίξει την μπάλα αλλά την μια και μοναδική φορά που σε χρειάζεται η ομάδα σου φωνάζεις παρών και την κρατάς στο παιχνίδι.

Αυτό έγινε και στο χτεσινό παιχνίδι όταν στα τελευταία λεπτά και όταν το παιχνίδι ήταν στο 1-1, ο Φράνσις Ουζόχο μια σπουδαία επέμβαση κράτησε τον ΑΠΟΕΛ ζωντανό στο παιχνίδι και λίγα λεπτά αργότερα ο Μπέν Σαχάρ έδωσε την νίκη στην ομάδα μας.

Στο γκολ που δεχτήκαμε ο Νιγιριανός τερματοφύλακας δεν φέρει καμία ευθύνη καθώς το σουτ του Βάγκνερ κτύπησε στον Σάντος αλλάζοντας πορεία με αποτέλεσμα ο Ουζόχο να μην έχει περιθώρια αντίδρασης.

Για άλλο ένα παιχνίδι ο Φράνσις Ουζόχο αποδεικνύει ξανά ότι είναι σπουδαίος τερματοφύλακας.