ΠοδηλασιαΣωματειο

Τέσσερεις ποδηλάτες μας στο βάθρο

Οι τέσσερεις από τους έξι αθλητές του ΑΠΟΕΛ, ανέβηκαν στο βάθρο, στο 2ο αγώνα παγκύπριου κυπέλλου ορεινής Ποδηλασίας «TOCHNI XCO 2022» που διεξήχθη την περασμένη Κυριακή 27 Φεβρουαρίου, στην Τόχνη.

Συγκεκριμένα, ο υπεύθυνος της ομάδας Μιχάλης Πουμπουρής και ο Βάσος Ανδρέου, τερμάτισαν πρώτοι στις κατηγορίες cfamaster2 και master3 αντίστοιχα.

Ο Κυριάκος Λακκοτρύπης κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία master1 και ο Κωνσταντίνος Θυμίδης την 3η θέση στην κατηγορία men elite.

Συγχαρητήρια και στους άλλους 2 της παρέας Μιχάλη Νικολάου και Χαρίτο Ψύλλου οι οποίοι κατέκτησαν την 4 και 6 θέση στις κατηγορίες master1 και παίδων αντίστοιχα.

Ευχαριστίες στους χορηγούς M.POUMPOURIS ELECTRICAL CVS BD SWISS CYCLO ACS DIMCO VITABIOTICS PERSKINDOL EYESPOT GARMIN HONDA MARINE WINMASTERS DELORBIS MAVROUDIS TYRES VIOLARIS DIGITAL WORKS MAOURIS

Π. Σπανός: «Φάνηκε ότι ο κόσμος στηρίζει και το Σωματείο»