ΠετοσφαιραΣωματειο

Κόντρα σε Ομόνοια και απουσίες…

Η πετοσφαιρική μας ομάδα αντιμετωπίζει απόψε τους χόχους στο Λευκόθεο (20:00). Το Σωματείο ενημερώνει για τον αποψινό αγώνα.

Η ενημέρωση:

“Ντέρμπι αιωνίων απόψε στο Λευκόθεο (20:00 μ.μ.), με την πετοσφαιρική μας ομάδα μας να υποδέχεται την αήττητη και, μάλιστα, χωρίς να χάσει σετ έως τώρα, Ομόνοια.

Ο ΑΠΟΕΛ, ωστόσο, θέλει να κάνει ό,τι ακριβώς έκανε και πέρσι τέτοια χρονική περίοδο, όταν στο ντεμπούτο του Γιάννη Λάιου στον πάγκο του, κέρδισε την Ομόνοια με 3-1, υποχρεώνοντας τη συμπολίτισσα στην πρώτη της ήττα σε δύο σαιζόν.

Η Ομόνοια είναι και στον αποψινό αγώνα το φαβορί, ενώ και οι στόχοι των δύο ομάδων στη χρονιά που διανύουμε είναι διαφορετικοί. Την ίδια ώρα, ενόψει του σημερινού παιχνιδιού, ο ΑΠΟΕΛ καλείται να αντιμετωπίσει και τις απουσίες δύο βασικών του πετοσφαιριστών, λόγω τραυματισμών που αντιμετωπίζουν.

Πρόκειται για τους Κωνσταντίνο Σκορδή και Μάριο Στρουγκάρεβιτς, οι οποίοι ταλαιπωρούνται εδώ και μέρες με προβλήματα στους ώμους τους.

Παρ’ όλα αυτά, δεν αλλάζει οτιδήποτε σε ό,τι αφορά τις απαιτήσεις του ΑΠΟΕΛ από το παιχνίδι. Στόχος της ομάδας μας παραμένει η νίκη, ώστε να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες μετά το νικηφόρο αποτέλεσμα απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα την περασμένη Δευτέρα και αξιοποιώντας το ευνοϊκό πρόγραμμα που ακολουθεί να αναρριχηθεί στον βαθμολογικό πίνακα.”