Εύκολη, μεγάλη νίκη με χατ τρικ του Κούτσακου

Με χατ τρικ  του Νικόλα Κούτσακου η Ομάδα μας πέτυχε τη μεγαλύτερη νίκη της στο Πρωτάθλημα με 6-1 την Καρμιώτισσα στην Πάφο.

Το πρώτο γκολ ήρθε με αυτογκολ στο 25’, ο Κατσαντώνης (έπαιξε στην κορυφή) έκανε το 2-0 και με πέναλτι ο Χριστοφή μείωσε. Ο Βινίσιους πέτυχε το 3ο τέρμα. Τα επόμενα τρία γκολ τα σημείωσε ο νεαρός Νικόλας Κούτσακος πετυχαίνοντας το πρώτο του χατ τρικ!

Ο ΑΠΟΕΛ μας ήταν κυρίαρχος από το ξεκίνημα και ευτύχησε να σκοράρει δύο γκολ μέσα σ’ ένα δίλεπτο. Πρώτα στο 25′, με τον Κατσαντώνη να βγάζει τη σέντρα και να βρίσκει τον Κούτσακο, αυτός έκανε το γύρισμα και ο νεαρός Μιχαήλ έστειλε την μπάλα άθελά του στα δίκτυα της ομάδας του.

Στο επόμενο λεπτό, ο Βρόντης έκανε το σουτ που τράνταξε το δοκάρι, στην επαναφορά ο Κατσαντώνης έκανε την κεφαλιά, ο Παπλωματάς απέκρουσε ασταθώς και ο νεαρός επιθετικός μας με νέο πλασέ έγραψε το 0-2.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με μείωση του σκορ για την Καρμιώτισσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χριστοφή στο 53′. Η παράβαση δόθηκε μέσω VAR για ανατροπή του Ρομό από τον Ουζόχο.

Η Ομάδα μας απάντησε με χατ τρικ του Κούτσακου και ένα γκολ του Βινίσιους, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-6 και παίρνοντας μια άνετη νίκη στην Πάφο.

Κρατάμε την καλή εμφάνιση των νεαρών παιδιών και ιδιαίτερα του Νικόλα Κούτσακου.

Αναλυτικά, οι δύο ενδεκάδες:

Καρμιώτισσα: Παπλωματάς, Παχίπης (80′ Γεωργίου), Μπουμπακάρι (46′ Χρυσοστόμου), Ρόμο (86′ Λιασίδης), Χριστοφή, Χατζηβασίλης, Χρίστου, Μιχαήλ, Δημητρίου (68′ Ορφανίδης), Χέρσκοβιτς (68′ Κωμοδίκης), Νεοφύτου

ΑΠΟΕΛ: Ουζόχο, Βινίσιους, Σάντος (68′ Μερκής), Λουντέμο (68′ Γεωργίου), Ντε Βινσέντι (68′ Τσουτσούκη), Κατσαντώνης, Κλωναρίδης, Ενσούε (74′ Γουήλερ), Ζαμπάλα, Βρόντης (75′ Ντίας), Κούτσακος

Σκόρερ:  53′ Χριστοφή (πέναλτι)/  25′ Μιχαήλ (αυτογκόλ), 26′ Κατσαντώνης, 56′ Βινίσιους, 58′ 61′ 88′ Κούτσακος

Πετεβίνος: «Αντιλαμβανόμαστε την ανησυχία του κόσμου»

«Το ΑΠΟΕΛ χρειάζεται παιδιά που αγαπάνε αυτό το έμβλημα»