Ποδοσφαιρο

Προβληματίζει η έλλειψη διάρκειας

Μετά την ισοπαλία στην Πάφο, το ΑΠΟΕΛ επέστρεψε στις επιτυχίες. Οι «γαλαζοκίτρινοι» ξεπέρασαν το εμπόδιο της Ένωσης επικρατώντας με 3-0 στο ΓΣΠ.

Η εμφάνιση της ομάδας ήταν αρκετά καλή στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, όμως όπως είπε και ο Πάολο Τραμετσάνι, θα πρέπει να προβληματίσει η έλλειψη διάρκειας που παρουσιάστηκε με την ομάδα να ρίχνει… ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο ΑΠΟΕΛ κρατούν τη νίκη σε ένα παιχνίδι στο οποίο δεν αγωνίστηκε ο ηγέτης της ομάδας, ο Μούσα Τάμαρι. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα ήταν πολύ καλή, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ.

Πολύ καλή παρουσία είχαν οι Νατέλ και Εφραίμ. Ειδικά, η εμφάνιση και το γκολ του Κύπριου μεσοεπιθετικού, θα τον βοηθήσουν στην προσπάθεια που κάνει για να γίνει και πολύτιμη μονάδα. Άλλωστε, τις ικανότητες του, κανείς δεν μπορεί να τις αμφισβητήσει.

Το ΑΠΟΕΛ είναι στο -2 από την ΑΕΛ, η οποία έχει ντέρμπι με τον Απόλλωνα. Το σημαντικό είναι ότι η ομάδα πέτυχε ακόμα μια νίκη, ενώ το ρεκόρ του Τραμετσάνι έχει τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες, με την ομάδα να εξασφαλίζει τους 11 από τους 15 διαθέσιμους βαθμούς.

Και τώρα Fan Day

Την Κυριακή, από τις 11:00 μέχρι τις 15:00 θα πραγματοποιηθεί στο προπονητικό κέντρο Parimatch – Αρχάγγελος, το Fan Day του ΑΠΟΕΛ, στο οποίο θα εορταστούν τα 92α γενέθλια του συλλόγου.

Όλοι οι χώροι του προπονητικού κέντρου θα διαμορφωθούν αναλόγως για να φιλοξενήσουν τις χιλιάδες των φίλων της ομάδας. Στο χώρο θα υπάρχει Live Link από τον Super Sport FM 104.0 (12:00-14:00).