Κρατάμε μόνο τους βαθμούς

Πολύ πιο δύσκολα από ότι αναμέναμε η Ομάδα μας έφτασε στην όγδοη φετινή νίκη του και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής με 25 βαθμούς.

Τον δρόμο προς τη νίκη έδειξε ο Χαραλαμπίδης στο 69′ ενώ το 2-0 πέτυχε ο Ντε Βινσέντι στο 84′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βινίσιους στο 90΄.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ομάδα μας ήταν αγνώριστη και έκανε πολλά σοβαρά λάθη. Ο Εθνικός ήταν καλύτερος και έχασε ευκαιρίες για ν’ ανοίξει το σκορ.

Στην επανάληψη υπήρξε κάποια βελτίωση αλλά η Ομάδα μας συνέχισε να μην είναι ουσιαστική. Η φάση στο 69΄, που έφερε το πρώτο γκολ, με τον αρχηγό Χαραλαμπίδη, ήταν καθοριστική στο παιχνίδι.

Στην συνέχεια επιβληθήκαμε πλήρως με το Ντε Βινσέντι να κάνει το 2-0 στο 84′ και τον Βινίσιους να βάζει το κερασάκι στην τούρτα στο 90′.

Έτσι όλη η προσοχή μας στρέφεται στο παιχνίδι της Πέμπτης με τον Αστέρα για το Γιουρόπα Λιγκ.