Εκνευριστικά άστοχοι και επιπόλαιοι

Επιπόλαιη ξανά, χωρίς καθαρό μυαλό η Ομάδα μας όχι μόνο δεν κατάφερε να κερδίσει για δεύτερο συνεχόμενο παιγνίδι αλλά κατάφερε να χάσει, ξανά στην έδρα μας, από την Πάφο με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 12΄με τον Καρώ. Η Ομάδα μας ισοφάρισε στο 26’ με τον Νσούε.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης βάλαμε πίεση, όμως η Πάφος άντεξε και πήρε προβάδισμα με τον Ανκούλο στο 60’. Τέσσερα λεπτά χάσαμε ξανά πέναλτι με τον Μοράϊς που απέκρουσε ο Μολ και έτσι το 1-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος αφού δεν είχαμε τις λύσεις στην επίθεση.

Ιστορικό το παιχνίδι για τον αρχηγό μας, Νούνο Μοράις, καθώς έφτασε τις 505 συμμετοχές με τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ μας και έγινε ο ρέκορντμαν όλων των εποχών.

ΑΠΟΕΛ (Π.Τραμετσάνι): Βάτερμαν, Μερκής, Βούρος (68′ Μπέζιακ), Καρλάο, Καζού, Ενσούε, Μοράις (81′ Εφραίμ), Αρτυματάς (68′ Γκέντζογλου), Ζαχίντ, Νατέλ, Τάμαρι.

ΠΑΦΟΣ (Ζ.Κόπιτς): Μολ, Σιρόκ, Ζάντερ, Καρώ, Χολτ, Φόλπρεχτ, Λελιούκιν (49′ Ζίβουλιτς), Ράσιτς, Ανκούλο (83′ Ντόβπνια), Νέμετς, Ράκελς (88′ Παναγιώτου).