Τους χόρεψε πεντο – ζάλη ο Θρύλος μας!

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο και στα δύο ημίχρονα η Ομάδα μας συνέτριψε με 5-0 την Φλόρα και έκανε τυπική διαδικασία το δεύτερο παιχνίδι στο Ταλίν και την πρόκριση στον Γ΄προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Ομάδα μας κυριάρχησε από την αρχή της αναμέτρησης, φτιάχνοντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Αυτό ήρθε στο 24΄ με κεφαλιά του Ταβάρες. Πριν πάνε οι δύο ομάδες στο ημίχρονο, ήρθε το γκολ του Σόουζα (44΄) και πάλι με κεφαλιά.

Ιδιαίτερα παραγωγικοί και στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης σκοράραμε ακόμη τρία γκολ Στο 47΄, ο Μοράις ευστόχησε σε πέναλτθι, στο 73΄ ο Σάλαϊ βρήκε στόχο με μακρινό σουτ και στο 78΄ ο Ντελατόρε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με διαγώνιο σουτ.

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Μιλάνοφ, Ταβάρες, Καρλάο, Ιωάννου (81΄ Αλεξάνδρου), Μοράις, Σόουζα, Ζαχίντ, Σάλαϊ, Εφραίμ (76΄ Τάμαρι), Ποτέ (66΄ Ντελατόρε)

Στον πάγκο: Ρόμο, Γκέντσογλου, Βούρος, Μερκής

ΦΛΟΡΑ: Τουμ, Λόρενζ, Αλόε, Σλέιν, Αϊνσάλου (70΄ Πουμ), Αλίκου, Σαπίνεν, Καμς, Γκούσεφ (76΄ Λίβακ), Βίμαν, Ντμιτρίγεφ