Photo GalleryΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Τεσσάρα με ανατροπή αλλά και με πολλά λάθη

Η Ομάδα μας νίκησε με 4-2 τον Ολυμπιακό στην εξ΄ αναβολής αναμέτρηση κόντρα στον Ολυμπιακό, στο ΓΣΠ για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος, κάνοντας μάλιστα την ανατροπή, αφού χάναμε με 1-0  στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Ακόστα στο 15΄,  εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Οικονομίδη, μετά από τραγικό λάθος του Μάτιτς. Το γκολ μας αποσυντόνισε…

Είχαμε δοκάρι στο 18΄ με τον Πάβλοβιτς, όμως μέχρι το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, παίξαμε πολύ άσχημα και ο Ολυμπαικός είχε 2 πολύ μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ομάδα μας ήταν ανώτερη και με συνοπτικές διαδικασίες πέτυχε τέσσερα γκολ, για να φτάσει σε μια μεγάλη σε έκταση νίκη.

Στο 48΄ ο Σόουζα έφερε το παιχνίδι στα ίσα με πλασέ μετά από ασίστ του Τάμαρι. Στο 58΄, ο Μερκής σκόραρε με κοντινή κεφαλιά μετά από ασίστ και πάλι του Τάμαρι. Στο 78΄ ο Μιχαΐλοβιτς βρήκε δίκτυα με διαγώνιο σουτ, ενώ το τέταρτο γκολ σημείωσε ο Χαλένιους στο 86΄. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζαχαρίου στο 90΄+2.

Με τη νίκη αυτή η Ομάδα μας ανέβηκε στην 3η θέση με 27 βαθμούς και στο -6 από την Ανόρθωση (επόμενη αντίπαλος την ερχόμενη Κυριακή στο «Αντώνης Παπαδόπουλος») που βρίσκεται στην κορυφή.

ΑΠΟΕΛ (Κόρε Ινγκεμπρίγκτσεν): Μπέλετς, Μιχαΐλοβιτς, Βούρος, Μερκής, Ιωάννου, Σόουζα, Μάτιτς (54΄ Άλεφ), Ντε Βινσέντι, Τάμαρι (84΄ Γιάκολις), Εφραίμ, Πάβλοβιτς (46΄ Χαλένιους).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κίκο (3η), Ακόστα

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 1.674