Ο πιο γλυκός τίτλος! (photos)

Η Ομάδα μας κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή για 6η συνεχόμενη χρονιά και 27η στην ιστορία της κάνοντας ΄πολλά, σπουδαία ρεκόρ.  Σε ένα αγώνα για γερά νεύρα, νικήσαμε 2-1 την Ανόρθωση, στο φινάλε του πρωταθλήματος και διατηρήσαμε τα κεκτημένα, επιβεβαιώνοντας την κυριαρχία μας της τελευταία 10ετία με οκτώ τίτλους πρωταθλήματος.

Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ από το γκολ του Παλάνκα (25′), όμως χτυπήσαμε σε καίρια χρονικά σημεία και πήραμε τον τίτλο. Ισοφάρισε δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Ενσούε (43′) και δύο λεπτά πριν το τέλος του ματς με τον Ποτέ (88′), πήραμε τη νίκη και τον τίτλο.

ΑΠΟΕΛ (Μπρούνο Μπαλταζάρ): Πέρεθ, Νσούε, Λάγο (46′ Ιωάννου), Πολιάκοφ (80′ Αλωνεύτης), Μερκής (71′ Ζαχίντ), Μοράις, Σόουζα, Σάλαϊ, Εμπεσίλιο, Ντελατόρε, Ποτέ.

Ανόρθωση (Ρόνι Λέβι): Αρούς, Πράνιτς, Σίλντενφελντ, Κοφί, Στρούνα, Βίκτορ, Οικονομίδης, Ράγιος, Καρλίτος (62′ Αμπντουλάγιεφ), Ιγκεμπόρ, Παλάνγκα (81′ Ματθαίου).

Σκόρερ: 43′ Ενσούε, 88′ Ποτέ / 25′ Παλάνγκα

Κίτρινες: Πέρεθ / Καρλίτος, Παλάνγκα, Ιγκεμπόρ, Βίκτορ, Στρούνα