Με την Σουτζέσκα τελικά!

Αντίπαλος μας στον Β’ προκριματικό γύρο του Champions League δεν θα είναι η Σλόβαν Μπρατισλάβας αλλά η Σουτζέσκα από το Μαυροβούνιο καθώς επικράτησε με 3-2 στα πέναλτι!

Την ερχόμενη Τρίτη (23/7) η πρώτη αναμέτρηση στο Μαυροβούνιο με τον επαναληπτικό μια εβδομάδα μετά (30/7) στο ΓΣΠ.

Όσον αφορά την αποψινή αναμέτρηση, μετά από ένα φτωχό 1ο ημίχρονο, η Σλόβαν ξεκίνησε δυνατά το 2ο και με γκολ στο 49ο λεπτό με τον Σποράρ έκανε το 0-1 και πήρε σκορ πρόκρισης. Ωστόσο, όπως και στο πρώτο ματς, έτσι και τώρα η Σουτζέσκα είχε τον τελευταίο λόγο και με γκολ του Νέντιτς στο 93′ έστειλε το ματς στην παράταση.

Στην παράταση δεν είδαμε τις μεγάλες στιγμές και έτσι η αντίπαλος μας θα κρινόταν από την διαδικασία των πέναλτι. Εκεί όπου οι Μαυροβούνιοι ήταν πιο ψύχραιμοι και επικράτησαν με 3-2. Χαρακτηριστικό της διαδικασίας το γεγονός πως οι δύο ομάδες αστόχησαν συνολικά σε 5 πέναλτι.