Κάθε τέλος, μια νέα αρχή

Στον τελευταίο της αγώνα για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016 η Ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη με την Ανόρθωση με 2-2. Προηγηθήκαμε δύο φορές και είχαμε πολλές ευκαιρίες για να πάρουμε τη νίκη.

Το Α’ ημίχρονο

Η Ομάδα μας ξεκίνησε επιθετικά, με καλή διάθεση και προηγήθηκε μόλις στο 12΄, όταν ο Ντε Βινσέντι πέρασε απίθανη κάθετη πάσα στον Βάντερ, ο οποίος από αριστερά με παράλληλη πάσα, έδωσε έτοιμο γκολ στον Σωτηρίου, που με προβολή έκανε το 1-0.

Συνεχίσαμε να έχουμε τον πλήρη έλεγχο, κυριαρχώντας στην μεσαία γραμμή με το Ντε Βινσέντι να είναι πολύ δημιουργικός.

Στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου ρίξαμε τον ρυθμό μας και η Ανόρθωση ισοφάρισε στο 44’ μετά από προβολή του Κουλούρη που ξεγέλασε τον Πάρντο.

Β’ ημιχρόνο

Πολύ καλά ξεκίνησε στο Β’ μέρος η Ομάδα μας δημιουργώντας καλές ευκαιρίες για το γκολ. Στο 56 ο Τόμας Ντε Βινσέντι εκτέλεσε απ’ ευθείας φάουλ, κοντά στην πλάγια γραμμή, νικώντας τον Κίττο για το 2-1.

Στο 62′ η Ανόρθωση μας ισοφάρισε για δεύτερη φορά.

Στην συνέχεια, πιέσαμε ξανά για το γκολ της νίκης αλλά χωρίς να φανούμε εύστοχοι στις πολλές τελικές προσπάθειες που είχαμε.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Σέρτζιο, Αμορίν, Αντωνιάδης, Αλεξάνδρου, Μοράις, Αρτυματάς, Γιαννιώτας (60’Χαραλαμπίδης), Βάντερ (56’Αλωνεύτης), Ντε Βινσέντι (75΄Παπαφώτης), Σωτηρίου.

Καβενάγκι: «Ίσως επιστρέψω»