Photo GalleryΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Ευτυχώς το γύρισαν οι αλλαγές!

Με δύο πρόσωπα παρουσιάστηκε η Ομάδα μας  στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της νέας χρονιάς. Στον πρώτο αγώνα της β’ φάσης του Κυπέλλου νίκησε με 2-1 την Δόξα. Στο Α’ ημίχρονο παίξαμε πολύ άσχημα και είχαμε μια τελική προσπάθεια. Έγιναν σοβαρά, τραγικά λάθη στην άμυνα μας.

Το σκορ άνοιξε στο 20΄ο Λουίς Κάρλος, ο οποίος ήταν πιο μπροστά, έπειτα από λάθος του Ρομό.

Στην επανάληψη οι αλλαγές που έκανε ο Πάολο Τραμετσάνι βοήθησαν την Ομάδα μας να γυρίσει τα εις βάρος του δεδομένα. Στο 60’ ο Νατέλ ισοφάρισε έπειτα από γύρισμα του Εφραίμ για να έρθει να… ολοκληρώσει την ανατροπή ο Μπαλόγκ στο 67’ τρία λεπτά μετά που πέρασε στο παιχνίδι.

Στο 83′  δεν μας δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Αλωνεύτη από τον Μιτρέα.

ΑΠΟΕΛ (Τραμετσάνι): Ρομό, Βούρος, Ιωάννου, Γκέντσογλου, Αντωνίου (46′ Ζαχίντ), Καζού, Σόουζα, Αρτυματάς, Εφραίμ (64′ Μπαλόγκ), Αλωνεύτης, Ρέζα (54′ Νατέλ)

Στον πάγκο: Βάτερμαν, Αρτεμίου, Κασίνι, Μοράις, Κατσαντώνης, Μερκής

Δόξα (Χατζηλούκας): Λοΐζου (46′ Γκρεμσλ), Περέιρα, Μιτρέα, Άδωνη, Ευσταθίου (56′ Ζατλ), Τίνκου, Ασαμόα, Μπόλιεβιτς, Νελσίνιο, Λουίς Καρλός Χατζηβασίλης (77′ Παβλόφ)

Κίτρινες: Αρτυματάς / Νελσίνιο, Λουίς Κάρλος

Θεατές: 1645 εισιτήρια