Επιστροφή στις νίκες και στην κορυφή (photos)

Μετά από μέτρια εμφάνιση και με  γκολ στα τελευταία λεπτά η Ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας με 3-1 την ΑΕΛ στο ΓΣΠ στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής, έφτασε στους 70 βαθμούς, όσους έχει και ο Απόλλωνας ο οποίος έχασε με 3-0 από την ΑΕΚ.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Ντε Καμάργκο ο οποίος πέτυχε σε διάστημα 6 λεπτών τα πρώτα δύο τέρματα.

Η εμφάνιση στο μεγαλύτερο διάστημα ήταν προβληματική στο ντεμπούτο του Μπρούνο Μπαλταζάρ. Στα τελευταία λεπτά όμως βοηθούμενο και από τις αλλαγές, το ΑΠΟΕΛ βελτιώθηκε και πέτυχε τρία γκολ. Στο 81΄ ο Ντε Καμάργκο άνοιξε το σκορ, ενώ στο 86΄ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Η ΑΕΛ μείωσε σε 2-1 στο 90+1΄ με τον Ντόσσα Τζούνιορ, αλλά στο 90+3΄ ο Μοράις με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Ντε Καμάργκο διαμόρφωσε το τελικό σκορ 3-1.

ΑΠΟΕΛ: Πέρεθ, Νσούε, Ιωάννου, Μερκής, Καρλάο, Μοράις, Εμπεσίλιο (71΄ Ποτέ), Ζαχίντ, Αλωνεύτης (76΄ Ορ), Ντελατόρε (60΄Σάλαι), Ντε Καμάργκο

Στον πάγκο: Γκουτίνιο, Λάγο, Εφραίμ, Αλεξάνδρου, Αντωνίου, Φαρίας, Βούρος, Σόουζα

ΑΕΛ: Βοζίνια, Χάρης Κυριάκου, Ντόσσα Τζούνιορ, Λαφράνς, Γουίλερ, Φιντέλις (83΄ Τεξέιρα), Νικολάου, Μέσκα, Σάσι, Μπενίτεθ (72΄Μ. Ηλία), Γκαμπιονέτα (62΄Σοάρες)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μερκής, Εμπεσίλιο, Καρλάο/ Μπενίτεθ, Σάσι, Ντόσσα