4άρα και άλλο ένα βήμα προς το 28o! (pics)

Απλά και έυκολα χωρίς να ζοριστεί ο Θρύλος πήρε άλλη μια νίκη στο δρόμο για το 7ο συνεχόμενο και 28ο πρωτάθλημα της ιστορίας του, μιας και επικράτησε της Σαλαμίνας με 4-0 στο ΓΣΠ. Με αυτή τη νίκη φτάσαμε τους 61 βαθμούς, 7 περισσότερους από την λεμεσιανή παρωδία που αναμετράται αύριο με τους χόχους.

Τα γκολ για την Ομάδα μας σκόραραν οι Γιάκολις (2), Αλ Τάμαρι και Μοράις. Αρχικά, ήταν ο Γιάκολις που έδωσε προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ μας, στο 1οο λεπτό αφού πάτησε περιοχή και με υποδειγματικό πλασέ έκανε το 1-0. Με το τέλος του 1ου ημιχρόνου η Ομάδα μας διπλασίασε τα τέρματα της με τον Αλ Τάμαρι, ο οποίος έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε σε ανέπαφη εστία κάνοντας το 2-0

Στο 73ο λεπτό ο ΑΠΟΕΛ μας έκανε το 3-0 και πάλι με τον Γιάκολις ο οποίος με όμορφο φαλτσαριστό σουτ νίκησε τον Λύτρα ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο αρχηγός μας Νούνο Μοράις με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Τάμαρι.

ΑΠΟΕΛ (Πάολο Τραμετσάνι): Βάτερμαν, Βούρος, Καρλάο, Ιωάννου (Μερκής 75′), Γιάκολις, Καζού, Σόουζα, Μοράις, Ζαχίντ (Αρτυματάς 78′), Τάμαρι, Νατέλ (Μπέζιακ 69′).

Νέα Σαλαμίνα (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Λύτρας, Ρέινολντς, Γκαρσία, Φουστάρ, Τζαΐλσον, Κορέια, Μαργκάσα ( Νουρ 77′), Κωστή, Τιάγκο, Ελουντού (Πικής 80΄), Κίνγκσλεϊ (Νικολάου 90′).

Διαιτητής: Βασίλης Δημητρίου

Σκόρερ: Γιάκολις 10′,73′ , Τάμαρι 45′, Μοράις 90′  /-

Κίτρινες: Καρλάο  / Γκαρσία, Φουστάρ