ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

FUTSAL: Άξιοι Πρωταθλητές, ξανά!

Η Ομάδα μας δείχνοντας σ’ ένα ακόμα παιχνίδι την ανωτερότητα της, νίκησε 6-0 την Ανόρθωση στο “Κίτιον”, διατήρησε τη διαφορά των τεσσάρων βαθμών από τους χόχους, μία αγωνιστική πριν από το τέλος των πλέι-οφ και κατέκτησε το δεύτερο (συνεχόμενο) πρωτάθλημα στην ιστορία του τμήματος.

Η Ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά και αποφασιστικά και νωρίς στο παιχνίδι πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τους Τζόνι και Λέο, ενώ λίγο πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Αλεξίου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Συνεχίστηκε η εξαιρετική προσπάθεια και στο Β’ ημίχρονο και οι Τζόνι και Λέο, σκοράροντας αμφότεροι για δεύτερη φορά στο παιχνίδι έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη-τίτλου της Ομάδας μας κάνοντας το 5-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ανδρέας Πλατής.

Αυτή την ώρα οι πρωταθλητές μας έχουν δείπνο στην Λάρνακα. Θα ετοιμαστούν για τν τελευταίο αγώνα με αντίπαλους τους χόχους που θα έχει χαρακτήρα φιέστας.

Στις 8 Μαΐου η Ομάδα μας θα έχει την ευκαιρία να κάνει το νταμπλ, αφού θα αναμετρηθεί με την ΑΕΚ στον τελικό κυπέλλου.

Οι πρωταθλητές φούτσαλ 2014-15: Χρύσανθος Ευρυπίδου, Κυριάκος Λειβαδιώτης, Κωνσταντίνος Κουλουμπρής, Γιώργος Τουμαζής, Χρίστος Στυλιάνου, Γιώργος Αλεξίου, Σάββας Ομήρου, Χρίστος Χριστοδούλου, Λεάντρο ντο Νασιμέντο, Χρίστος Ιακώβου, Ρούμπεν Ροντρίγκες, Τζόναθαν Καράσο, Νουνίνιο, Ανδρεας Πλατής, Άνθος Λαζάρου, Γιώργος Χριστοφή, Χριστόφορος Κονιαλής, Κωνσταντίνος Μιχαηλίδης, Σωτήρης Χατζινικολάου, Χαράλαμπος Δημητριάδης.

Χίλια μπράβο σε όλους όσους αποτελούν την ομάδα Futsal του ΑΠΟΕΛ μας. Είσαστε άξιοι του θαυμασμού μας!