Υπομονή μέχρι το 90

Το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα κόντρα στην Ανόρθωση κρύβει πολλές παγίδες με τον Σάββα Πουρσαϊτίδη να προετοιμάζει κατάλληλα τους ποδοσφαιριστές του.

Το 1-0 μπορεί φαινομενικά να ανατρέπετε σχετικά εύκολα αλλά δεν παύει από του να δίνει ένα σοβαρό πλεονέκτημα στην ομάδα της Αμμοχώστου.

Ο ΑΠΟΕΛ δεν θα μπει στο γήπεδο με μοναδικό στόχο το γκολ, ούτε θα ξανοιχτεί από την αρχή. Το 1-0 είναι ένα πολύ εύθραυστο αποτέλεσμα και πρέπει να το διαχειριστούμε όσο καλύτερα γίνεται. Ακόμα και στο 0-0 να είναι το παιχνίδι με ένα γκολ στα τελευταία λεπτά στέλνουμε το παιχνίδι στην παράταση ενώ εάν δεχτούμε πρώτοι γκολ θα θέλουμε τρία για να μπορέσουμε να περάσουμε. Η Ανόρθωση θα σίγουρα θα παραταχτεί με αμυντικούς προσανατολισμούς μιας και ακόμα και εάν ο ΑΠΟΕΛ κερδίζει με 2-0 σε περίπτωση που καταφέρει η ομάδα του Τιμούρ να πετύχει κάποιο γκολ παίρνει το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό.

Τα πάντα θα κριθούν στις λεπτομέρειες, τη συγκέντρωση αλλά και το πάθος που θα παρουσιάσουν οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Δεν αναμένουμε να δούμε ανοικτό παιχνίδι με τις δυο ομάδες να προσέχουν πρωτίστως τα νότα τους.

Υπομονή και επιμονή μέχρι και το τελευταίο λεπτό όπου μπορούν να κριθούν τα πάντα.