Τώρα… τρέχουμε

Χωρίς τέρματα (0-0) έληξε το πρώτο φετινό μας παιχνίδι, κόντρα στη Βαρντάρ για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Η Ομάδα μας δεν ήταν έτοιμη όσο έπρεπε, πραγματοποίησε μέτρια εμφάνιση και έμεινε έτσι στην ισοπαλία, ένα αποτέλεσμα που αφήνει ανοιχτούς τους λογαριασμούς ενόψει του επαναληπτικού της ερχόμενης Τρίτης στα Σκόπια.

Η Ομάδα μας είχε την κατοχή στο Α’ ημίχρονο, πίεσε την Βαρντάρ όμως κατάφερε να απειλήσει μόνο από δύο στημένες φάσεις και με τον Λεάλ σε διπλή μεγάλη ευκαιρία στο 41′. Κορυφαίος στο Α’ μέρος ο αρχηγός Νούνο Μοράις αλλά και ο ψυχωμένος Αντωνιάδης. Τραυματίστηκε στο κεφάλι ο Καρλάο και έγινε αλλαγή στο 41′ (Αμορίν). Τα τελευταία πέντε λεπτά ήταν τα καλύτερα μας.

Ελαφρώς καλύτερη ήταν η Ομάδα μας στο δεύτερο μισό. Μέχρι το 65΄ δημιουργήσαμε κάποιες καλές ευκαιρίες με καλύτερη αυτή του Ντε Βινσέντι που δεν νίκησε σε τετ α τετ τον Πακόφσκι. Ο αγώνας κύλησε χωρίς το ΑΠΟΕΛ να μπορεί να φτιάξει καλές ευκαιρίες και έτσι μοιραία, έληξε ισόπαλος 0-0.

Ντεμπούτο έκαναν οι Βάτερμαν, Αρτίθ, Μακρίδης, Λεάλ και Πιατκόφσκι.

ΑΠΟΕΛ:Βάτερμαν, Σέρτζιο, Αρτίθ, Καρλάο (41΄ Αμορίν), Αντωνιάδης, Μοράις, Μακρίδης (60΄ Εφραίμ), Βινίσιους, Λεάλ, Ντε Βινσέντι, Σωτηρίου (65΄ Πιατκόφσκι)

Στον πάγκο:Κίσσας, Αλεξάνδρου, Βάντερ, Στίλιτς

ΒΑΡΝΤΑΡ:Πακόβσκι, Νικόλοφ, Ποπόφ, Μιγιούσκοβιτς, Γκριντσάροφ, Βελκόφσκι, Μπλαζέφσκι (88΄ Ασάνι), Γλιγκόροφ, Αμπαρτζουμιάν, Φελίπε (65΄ Ντασιάν), Ιβανόφσκι (75΄ Στόικοφ)

Στον πάγκο:Γκατσέφσκι, Λιαμτσέφσκι, Μπραντέρφσκι, Σπιρόφσκι

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:Αλιγιάρ Αγκόγιεφ (Ζ. Ζεϊνάλοφ – Μ. Χασίμοφ)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ:Μακρίδης, Εφραίμ/Γλιγκόροφ, Ιβανόφσκι

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 14.847