FutsalΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Σας «γλεντάμε» και χωρίς κόσμο!

Η ομάδα μας με μια πολύ καλή εμφάνιση στο B’ ημίχρονο κατάφερε να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να πάρει τη νίκη με 3-2 κόντρα στους χόχους που έγιναν οι καλύτεροι μας πελάτες σε όλα τ’ αθλήματα. Έτσι ο ΘΡΥΛΟΣ μας μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα.

Τα γκολ για την Ομάδα μας πέτυχαν οι Μοράλ (αυτ), Κουλουμπρής και Ιακώβου.

Ήταν ο Θρύλος μας που βρήκε τις πρώτες καλές ευκαιρίες. Η πρώτη καλή στιγμή καταγράφηκε στο 2ο λεπτό με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λέο. Δυο λεπτά αργότερα ο Λέο έδωσε έτοιμο γκολ στον Κουλουμπρή ο οποίος δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από πολύ κοντινή απόσταση.

Η Ομόνοια άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με το Μοράλ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Αλεξίου σούταρε δυνατά όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Σκαμπύλη. Η Ομόνοια πέτυχε και 2ο γκολ στο 12ο λεπτό με το Μοράν και απόκτησε ένα σοβαρό προβάδισμα. Στα εναπομείναντα λεπτά του ημιχρόνου η Ομάδα μας είχε την ανούσια κατοχή και σε ελάχιστες περιπτώσεις κατάφερε να διασπάσει την άμυνα της Ομόνοιας.

Ο ΘΡΥΛΟΣ μπήκε πολύ δυνατά στην επανάληψη και έψαξε ένα γρήγορο γκολ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ στο 22ο λεπτό. Ο Τζόνι έκανε ένα δυνατό σουτ από τα πλάγια, η μπάλα κόντραρε στο Μοράλ και κατέληξε στα δίχτυα του Σκαμπύλη. Στο 32ο λεπτό ο ΑΠΟΕΛ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Κουλουμπρή. Ο Μοράλ έκανε το λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας, ο Κουλουμπρής το εκμεταλλεύτηκε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με ένα ψύχραιμο πλασέ.

Οι παίκτες μας συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν να γυρίσουν τούμπα το παιχνίδι στο 34ο λεπτό με τον Ιακώβου. Μπράβο στους φουτσαλίστες μας. Τα θέλουμε ΟΛΑ και φέτος!