Αλλα αθληματα

Πρωταθλητής Μοντέρνου Διάθλου ο ΑΠΟΕΛ!

Την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον πρώτο αγώνα μοντέρνου Διάθλου για το 2015 πέτυχε η ομάδα μας την Τρίτη 12 Ιουνίου.

Η ομάδα του Σωματείου μας με προπονήτρια την κα Toni Ivanova κατάφερε να μαζέψει 4 χρυσά μετάλλια, ένα αργυρό και ένα χάλκινο που ήταν αρκετά για να της χαρίσουν το τροπαίου.

Οι Νικόλας Ιωαννίδη, Κατερίνα Ττίκκου και Αντρέας Ευάγγελου κατέκτησαν τα χρυσά μετάλλια με τον Νικόλα Σπύρου κατέκτησε την δεύτερη θέση και το αργυρό στην κατηγορία του και τον Γιάννη Αουατ το χάλκινο.

Ο αθλητής μας Νικόλας Ιωαννίδης, με την επίδοση του προκρίθηκε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ενώ εκκρεμεί και η πρόκριση της αθλήτριας μας Κατερίνας Ττίκκου για την οποία θα αποφασίσει το συμβούλιο της ομοσπονδίας αφού υπάρχουν και διάφορα άλλα κριτήρια τα οποία θα πρέπει να αξιολογηθουν και να ληφθουν υπόψη.

Στον αγώνα έλαβαν επίσης μέρος οι αθλητές μας Γαβριελλα Γιαγκου, Πέτρος Προκοπίδης, Παναγιώτης Κυλιλης και Λώρα Φιλίππου.

Αυτή είναι η δεύτερη φορά που η ομάδα μας κατακτά την πρώτη ‎θέση στο πρωτάθλημα μοντέρνου Διάθλου από πέρσι που ο ΑΠΟΕΛ έγινε μέλος της συγκεκριμένης ομοσπονδίας.