Photo GalleryΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Ο Γιαννιώτας έσωσε τον ένα βαθμό

Η νέα κάμψη της Ομάδας μας συνεχίστηκε και στο «Παπαδόπουλος». Μείναμε στην ισοπαλία 1-1 με την Ανόρθωση και η ΑΕΚ μείωσε στους δύο βαθμούς.

Το Α’ ημίχρονο

Από τα πρώτα λεπτά το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό με πολύ καλό ρυθμό. Οι δυνατές μονομαχίες δεν μας επέτρεψαν να κάνουμε το παιχνίδι μας.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία, ήρθε στο 18′ όταν ο Σωτηρίου με εντυπωσιακή κεφαλιά από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κόπριβετς ο οποίος απέκρουσε σε κόρνερ.

Ελέγχαμε το παιχνίδι μετά το πρώτο τέταρτο αλλά δεν καταφέραμε να δημιουργήσουμε επικίνδυνες καταστάσεις για την εστία του Κόπριβετς.

Το Β’ ημίχρονο

Ξεκινήσαμε καλά στο Β’ μέρος και ο Σωτηρίου στο 51′ εξ επαφής δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά. Στην συνέχεια ο ρυθμός έπεσε σταδιακά από τα πολλά λάθη που γίνονταν.

Η επόμενη καλή φάση για την Ομάδα μας ήταν ένα μακρινό χτύπημα φάουλ του Βάντερ στο 65′, που απέκρουσε σε κόρνερ ο Κόπριβετς.

Στο 70′ οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με φοβερό σουτ του Λαΐφη από πολύ μακριά.

Προσπάθησαν οι παίκτες μας αλλά οι γηπεδούχοι γύρισαν όλοι πίσω και αμύνονταν μαζικά. Τον βαθμό έσωσε στο 88ο λεπτό ο Γιαννιώτας με ένα εξαιρετικό χτύπημα φάουλ.

Με λίγη τύχη που δεν είχαμε θα μπορούσαμε να γυρίζαμε το παιχνίδι…

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Μιλάνοφ, Αστίθ, Καρλάο, Αλεξάνδρου, Μοράις (66′ Αντωνιάδης), Βινίσιους (60′ Βάντερ), Αρτυματάς, Γιαννιώτας, Εφραίμ (82′ Πιατκόφσκι), Σωτηρίου

Κίτρινες: Ορλάντι / Μιλάνοφ

1-1 οι νίκες με τον Κεραυνό

Αστίθ: «Δείξαμε χαρακτήρα»