Ο ένας μοίραζε ο άλλος εκτελούσε

Δύο ποδοσφαιριστές που πραγματικά μπορούμε να πούμε ότι έδωσαν την πρόκριση στον ΘΡΥΛΟ για τους «8» του Κυπέλλου στο χθεσινοβραδινό παιχνίδι, είναι αναμφίβολα ο Γιώργος Εφραίμ και ο Γκάγιας Ζαχίντ, που και στα δύο γκολ της Ομάδας μας ήταν οι απόλυτοι πρωταγωνιστές.

Συγκεκριμένα ο ένας μοίραζε και ο άλλος εκτελούσε, αφού στο πρώτο τέρμα της Ομάδας μας ο Νορβηγοπακιστανός με μια εξαιρετική μπαλιά έβγαλε τον Εφραίμ σε πλεονεκτική θέση για να γράψει το 1-0 στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το ίδιο σκηνικό είχαμε και στην φάση του 78ο λεπτού όμως με διαφορετικούς ρόλους, αφού αυτή την φορά ο Κύπριος ακραίος επιθετικός έβγαλε αυτός τον Ζαχίντ σε πλεονεκτική θέση για να διαμορφώσει το τελικό 2-1 και να δώσει την νίκη-πρόκριση στο ΑΠΟΕΛ.

Χωρίς αμφιβολία και οι δύο ποδοσφαιριστές μπορούν να κάνουν την διαφορά στο παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ και ευελπιστούμε να συνεχίσουν με τον ίδιο ρυθμό στα επόμενα-κρίσιμα παιχνίδια που έχει μπροστά της η Ομάδα μας.