Photo GalleryΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

Με το δεξί στο 2023 (photos)

Η Ομάδα μας και έκανε ποδαρικό στο 2023 με νίκη 1-0 επί του Ολυμπιακού, με την οποία απολαμβάνει ξανά τη μοναξιά της κορυφής.

Ο Θρύλος μας δεν έφθασε σε υψηλά επίπεδα απόδοσης. Επιβλήθηκε του αντιπάλου στο πρώτο ημίχρονο, έφθασε στο ζητούμενο με το πρώτο γκολ του Ντάλσιο στο πρωτάθλημα και στο δεύτερο ημίχρονο διαχειρίστηκε το υπέρ μας προβάδισμα με σχετική άνεση.

Ο μεσοεπιθετικός από τη Γουινέα Μπισάου έγινε ο 12ος σκόρερ μας στο φετινό πρωτάθλημα.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Ντάλσιο στο 28ο λεπτό. Η Ομάδα μας ήταν καλύτερη, δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα παρά την αγωνιστική της πτώση στην επανάληψη.

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Σούσιτς, Φεράρι, Σατσιάς (87′ Μορέιρα), Καρώ, Κρέσπο, Δώνης (79′ Νταουσβίλι), Σαρφό, Κβιλιτάια, Ντάλσιο, Ντογκαλά (70′ Εφραίμ)
Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τσιλιγκίρης, Ντβάλι, Τσεπάκ, Ηλία, Θεοδώρου, Πολυκάρπου, Ντίας

Ολυμπιακός: Μολ, Μπάρντι, Μουκτάρης, Έσελινγκ, Χριστοδούλου (46′ Χέντρικς), Δόσης (79′ Ζευκής), Ιωάννου, Πεχλιβάνης (62′ Ευτυχίδης), Νάνι, Κυριάκου (70′ Ψύχας), Κορόμα (62′ Σάλι)
Στον πάγκο: Τσαρλς, Λιασίδης, Πησίας, Μάρκοβιτς, Σλόγκαρ, Χαραλάμπους

Σκόρερ: 28′ Ντάλσιο
Κίτρινες: Σατσιάς (3η)/Πεχλιβάνης, Έσελινγκ, Ψύχας (3η)
Εισιτήρια: 7.045