Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για τον ΘΡΥΛΟ που σήμερα αντιμετωπίζει στο στάδιο «ΓΣΠ» την ΕΝΠ για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Πιο κάτω μπορείτε να δείτε τις επιλογές του Προπονητή μας, Πάολο Τραμετσάνι, για το σημερινό παιχνίδι.

Τέλος της αναμέτρησης, 3-0 για τον Θρύλο.

2 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Γκολ! 3-0 με τον Ιωάννου με κεφαλιά στο 88ο λεπτό.

Καλή στιγμή με τον Ντελατόρε, ο οποίος έφτασε κοντά στο γκολ με την 1η του επαφή στον αγώνα.

3η και τελευταία αλλαγή με τον Ντελατόρε να μπαίνει στη θέση του Ρέζα στο 83ο λεπτό.

Κίτρινη για τον Γκέντσογλου στο 72ο λεπτό.

2η αλλαγή, Ντε Βινσέντι στη θέση του Ζαχίντ, στο 67ο λεπτό.

Στο 66 ακόμα μια ευκαιρία μέσα στην περιοχή που δεν εκμεταλλεύτηκε ο Ρέζα.

Δεν είναι απειλητική η Ομάδα μας στο 2ο ημίχρονο.

Πρώτη αλλαγή για τον Θρύλο με τον Αλωνεύτη να περνάει στη θέση του Εφραίμ στο 63ο λεπτό.

Χωρίς κάποια φάση στο πρώτο δεκάλεπτο του 2ου ημιχρόνου.

Έναρξη του 2ου ημιχρόνου, χωρίς κάποια αλλαγή.

Ημίχρονο 2-0 μπροστά ο ΘΡΥΛΟΣ.

Γκολ! 2-0 με τον Εφραίμ στις καθυστερήσεις με πολύ ωραίο σουτ μέσα στην περιοχή.

Γκολ! 1-0 με τον Νατέλ με σουτ έξω από την περιοχή στο 26ο λεπτό.

Χαμένο τετ α τετ του Ρέζα που και πάλι δεν μπόρεσε να στείλει τα μπάλα στα δίχτυα, στο 17ο λεπτό.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Ρέζα να μην μπορεί να σκοράρει από τη μικρή περιοχή, δόθηκε όμως οφσάιντ.

Πρώτη καλή στιγμή μετά απο σουτ του Ζαχίντ μέσα στην περιοχή, ωστόσο το απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ένωσης.

Προσπαθούμε να δημιουργήσουμε ευκαιρίες χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής.

Έναρξη της αναμέτρησης.

Σε σύγκριση με το προηγούμενο παιχνίδι απέναντι στην Πάφο υπάρχουν 3 αλλαγές στην ενδεκάδα μας. Συγκεκριμένα ο Γκέντσογλου είναι στη θέση του τιμωρημένου Σόουζα, ο Εφραίμ στη Θέση του Τάμαρι, για να πάρει ανάσες ενόψει της δύσκολης συνέχειας και ο Ρέζα στη κορυφή της επίθεσης αντί του Ντελατόρε.

Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Νσούε και Καρλάο, όπως επίσης και οι Μπαλόγκ, Αντωνίου, Κωνσταντίνου και Αλεξάνδου.

ΑΠΟΕΛ: Ρομό, Βούρος, Μερκής, Ιωάννου, Καζού, Γκέντσογλου, Μοράις, Εφραίμ (Αλωνεύτης 63′ ), Ζαχίντ (Ντε Βινσέντι 67′ ), Νατέλ, Ρέζα (Ντελατόρε 83′ ).

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Βάτερμαν, Αρτυματάς, Ρουέδα, Μιλάνοφ, Τάμαρι, Κασίνι.

Κίτρινες: Γκέντσογλου / Μαϊσουράντζε

Διαιτητής: Γιάννης Αναστασίου