Ισόπαλο (2-2) το πρώτο φιλικό

Ισόπαλη 2-2 με την Αλτάντας Λιθουανίας εξήλθε η Ομάδα μας στο πρώτο φιλικό στην Πολωνία. Είχαμε προηγηθεί με 2-0 αλλά οι πολλές αλλαγές έφεραν την ισοφάριση από τους Λιθουανούς.

Ο Τόμας Κρίστιανσεν είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει αρκετούς ποδοσφαιριστές και να δοκιμάσει κάποια πράγματα.

Το σκορ  άνοιξε ο Τόμας Ντε Βινσέντι στο 8′ ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Στάθης Αλωνεύτης σημάδεψε το δοκάρι. Ο Βινίσιους ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 2-0 στο 47ο λεπτό, με τους Λιθουανούς να αντιδρούν άμεσα και να μειώνουν σε 2-1 δύο λεπτά αργότερα. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 68΄ και αφού η βρήκε αμυντικό μας.

Η αρχική εντεκάδα: Πάρντο, Ιωάννου, Μερκής, Αλεξάνδρου, Mario Sergio, Morais, De Vincenti, Παπαφώτης, Αλωνεύτης, Calo, Χαραλάμπους

Η ενδεκάδα του Β΄ μέρους: Πάρντο, Καρλάο, Αρτυματάς, Ιωάννου, Εστρέλα, Λάτσι, Ορλάντι, Βινίσιους, Βάντερ, Εφραίμ, Σωτηρίου.