Futsal

Έξι νίκες σε ισάριθμους αγώνες!

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε την ΕΝΠ Μέλισσας στο Λευκόθεο με 9-1 (5-1 ημίχρονο)  για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σάλας. Τρία τέρματα πέτυχε ο Κουλουμπρής, δυο οι Γιόνι και Ιακώβου και από ένα οι Χεσούς και Λέο. Άψογη για ακόμα μια φορά η συμπεριφορά των οπαδών μας που στήριξαν την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Ο ΑΠΟΕΛ με την αποψινή του νίκη συνέχισε την αλάνθαστη πορεία του και διατηρήθηκε μόνος πρώτος στη βαθμολογία με 18 βαθμούς.

Σε ένα ακόμα παιχνίδι η ομάδα του Τόμι Χρυσοστόμου άρχισε πολύ δυνατά. Έλεγξε το ρυθμό από το πρώτο λεπτό και έφτασε σε μια καθαρή νίκη. Το πρώτο τέρμα, το οποίο ήρθε μετά από πολύ όμορφη συνεργασία των ποδοσφαιριστών μας, απλοποίησε τα δεδομένα και άνοιξε το δρόμο για τη νέα επιτυχία.

Η συνέχεια ήταν αρκετά εύκολη. Το ένα τέρμα να διαδεχόταν το άλλο και ο ΑΠΟΕΛ πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ του 5-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και παρά το γεγονός ότι τα πάντα είχαν κριθεί, οι ποδοσφαιριστές μας δεν χαλάρωσαν. Συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, σκόραραν ακόμα τέσσερα τέρματα και έφτασαν με χαρακτηριστική ευκολία στην 6η νίκη σε ισάριθμους αγώνες.