Το πήραν πάνω τους οι Αργεντινοί

Η Ομάδα μας επέστρεψε στις επιτυχίες. Με καλή εμφάνιση μόνο στο Β’ ημίχρονο και με τέρματα των Αργεντινών Καβενάγκι (64′ πεν.) και Ντε Βινσέτι (82′) ξεπεράσαμε το εμπόδιο του Ερμή και μειώσαμε την διαφορά από την κορυφή ξανά στον ένα βαθμό. Στο Α’ ημίχρονο η Ομάδα μας ήταν κακή και προβλημάτισε με τις αδυναμίες που έδειξε. Έγιναν πάρα πολλά λάθη. Απίστευτη μικρή η παρουσία του κόσμου…

Η ομάδα ήταν πολύ κακή στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να πάθει τη ζημιά. Ο Βάτερμαν βρέθηκε σε καλή μέρα και πραγματοποίησε δυο πολύ καλές επεμβάσεις. Δημιούργησε τρεις καλές ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο. Απειλήσαμε για πρώτη φορά με ένα μακρινό σουτ του Βινίσιους. Στο 30’ ο Ντε Βινσέντι εξαπόλυσε ένα κεραυνό όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου είχαμε άλλη μια καλή στιγμή με μια κεφαλιά του Καβενάγκι.

Στην επανάληψη ομάδα μας παρουσιάστηκε βελτιωμένη. Απειλήσαμε στο 48ο λεπτό με ένα δυνατό σουτ του Βάντερ το οποίο αποκρούστηκε. Στο 63’ ο Εφραίμ ανατράπηκε από τον Εντόγκ και ο Ψευδιώτης έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Καβενάγκι ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα μας. Στο 81’ ο Ντε Βινσέντι έκανε το 2-0 και «καθάρισε» το παιχνίδι. Στο 85’ ο Χαραλαμπίδης σημάδεψε το δοκάρι. Το 2-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.