Άστοχοι και άτυχοι

Η Ομάδα μας δεν κατάφερε να νικήσει τον Ερμή στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Παρά τις πολλές ευκαιρίες που είχαμε στο παιχνίδι μείναμε στην ισοπαλία 1-1. Το τέρμα της Ομάδας μας πέτυχε ο Μπερτόλιο στο 78′. Ο Ερμής είχε προηγηθεί στο 9′ με τον Μασίνουα.

Ο αγώνας χαρακτηρίστηκε από τις πολλές χαμένες ευκαιρίες που σπατάλησε η Ομάδα μας γεγονός που της στοίχισε τους δύο βαθμούς.

Το γκολ του Μπερτόλιο

Η πίεση που ασκήσαμε στο Β’ ημίχρονο και το εξαιρετικό ποδόσφαιρο που παίξαμε, καρποφόρησαν στο 78′ με τον Μπερτόλιο. Ο Εφραίμ από δεξιά σέντραρε με τον Αργεντινό ερχόμενος σαν… τρέιλερ να στέλλει την μπάλα στα δίκτυα με δυνατή κεφαλιά νικώντας τον Νουρεντινόσκι.

Δοκάρι ο Βάντερ…

Στο 85ο λεπτό ο Βάντερ επιχείρησε ένα εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι αφού σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Νουρεντινόσκι.

Στο 90΄ο Πιέρος βρέθηκε απέναντι από τον Νουρεντινόσκι όμως το πλασέ του δεν ήταν καλό.

Ερμής: Νουρεντινόσκι, Ντε Μέλο, Αρτάμπε, Άλμπα, Ντε Βρίσε, Μπενγκά, Μαϊσουράτζε, Λίλλης (71΄ Ντα Σίλβα), Ψάλτης (54΄ Χριστόφ), Σίργκι, Μασίνουα

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Μιλάνοφ, Αστίθ, Καρλάο, Αλεξάνδρου (61΄ Βάντερ) Μοράις, Βινίσιους (76΄ Ορλάντι), Μπερτόλιο, Γιαννιώτας (61΄Ντε Καμάργκο), Εφραίμ, Σωτηρίου