Άνετη νίκη με καλή εμφάνιση

Παίζοντας αρκετά καλά, με τους παίκτες μας να δείχνουν αποφασισμένοι και παθιασμένοι, η Ομάδα μας νίκησε με 3-0 την ΕΝΠ η οποία έπαιξε πολύ δυνατά και σκληρά. Έτσι μειώσαμε την διαφορά από την κορυφή στους τέσσερις βαθμούς.

Ξεκινήσαμε πολύ δυνατά και μόλις στο 5′ σουτ του Καβενάγκι έφυγε μόλις άουτ, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Αργεντινός δεν πρόλαβε την καλή μπαλιά του Μιλάνοφ.

Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα και πάλι ο Καβενάγκι ήταν πρωταγωνιστής, αλλά το σουτ που επιχείρησε απέκρουσε ο Σαντίνι.

Στο 25΄ η κεφαλιά του Ντε Βινσέντι έφυγε άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα και μετά από γύρισμα του Αντωνιάδη, ο Βαλλιάνος πρόλαβε και απομάκρυνε προ του Σωτηρίου.

Η Ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το Νούνο Μοράις στο 41′. Στην σέντρα που επιχείρησε, κανένας αντίπαλος δεν κατάφερε να απομακρύνει με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.

Τρία λεπτά ήρθε το δεύτερο γκολ. Ο Σίλβα σταμάτησε την μπάλα με το χέρι και υποδείχθηκε σωστά η εσχάτη των ποινών. Ο Καβενάγκι ανέλαβε την εκτέλεσή του κι έκανε το 2-0.

Ελέγχαμε πλήρως το παιχνίδι και στο Β’ ημίχρονο.

Στο 64′ σε δυνατό σουτ του Γιαννιώτα, η μπάλα χτύπησε πρώτα στο δοκάρι του Σαντίνι και κατέληξε στα δίχτυα.
Στην συνέχεια χάσαμε και άλλες καλές ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα.