FutsalΠοδοσφαιρο

Ανανέωσε ο Johny

Ο Σύλλογος μας ανακοίνωσε την ανανέωση της συνεργασίας με τον Ισπανό φουτσαλιστή Jonathan Carrasco Morlan (Johny) για την αγωνιστική περίοδο 2015-16.

Η παρουσία του Johny τα δύο χρόνια που βρίσκεται στο ρόστερ της ομάδας μας ήταν κάτι περισσότερο από εξαιρετική, βοηθώντας την παράλληλα στην κατάκτηση των δύο συνεχόμενων νταμπλ (2013-14 και 2014-15).

Συνολικά πέτυχε 53 τέρματα στις εγχώριες διοργανώσεις σε δύο αγωνιστικές περιόδους ενώ πολύ καλή παρουσία είχε και στο UEFA Futsal Cup έχοντας απολογισμό 5 ασίστ και 1 γκολ σε 6 αγώνες.

Την φετινή αγωνιστική χρονιά ο Ισπανός φουτσαλιστής μας είχε 20 τέρματα στο πρωτάθλημα και 6 στον θεσμό του κυπέλλου ενώ την περσινή περίοδο είχε 21 γκολ στο πρωτάθλημα και 6 τέρματα στο κύπελλο.

Σκόραρε παράλληλα και στους δύο τελικούς κυπέλλου την περσινή περίοδο με αντίπαλο τον Αραράτ 4-0 (1 γκολ) και φέτος με αντίπαλο την ΑΕΚ (2 γκολ).