28 φορές πρωταθλητής και 22 φορές στην 2η θέση!
![](https://www.monoapoel.com/wp-content/uploads/2023/04/οπαδοί-750x500.jpeg)
Ανάρτηση της Ομάδας μας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης με αφορμή τη σεζόν που ολοκληρώνεται αύριο με την αναμέτρηση κόντρα στον Άρη, αλλά και την παρουσία των οπαδών μας στο γήπεδο.
Η ανάρτηση του ΑΠΟΕΛ:
Ο ΑΠΟΕΛ κλείνει την ποδοσφαιρική περίοδο 2022-2023, τερματίζοντας στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Αυτή είναι η 22η φορά από το 1934 που η ομάδα μας, μένει μια θέση πίσω από τον τίτλο του πρωταθλητή.
Άλλες 28 φορές τον κατέκτησε ενώ 16 φορές τερμάτισε στην τρίτη θέση. Γενικότερα ο ΑΠΟΕΛ είναι η ομάδα με τις περισσότερες καλύτερες θέσεις από όλες τις ομάδες της χώρας, στην ιστορία του κυπριακού ποδοσφαίρου.
Ο αγώνας του Σαββάτου απέναντι στον Άρη, θα ολοκληρώσει και το όριο της καλύτερης επίδοσης όλων των εποχών, σε ότι αφορά στην παρουσία του ΑΠΟΕΛίστα.
Η προηγούμενη επίδοση (2010-2011) έχει ήδη καταρριφθεί και απομένει ο τελικός αριθμός που θα γραφτεί στην ιστορία. Ο κόσμος του ΑΠΟΕΛ κατατάσσεται για πολλοστή φορά στην πρώτη θέση της κατάταξης. Πρωταθλητής με τεράστια διαφορά από τους υπόλοιπους.
View this post on Instagram