ΠετοσφαιραΣωματειο

Τρένο και πρωτιά στον όμιλο

Ο πετοσφαιρικός ΑΠΟΕΛ νίκησε χθες την Νέα Σαλαμίνα με 3-1 σετ πραγματοποιώντας την έβδομη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα. Με την χθεσινή νίκη η Ομάδα μας κλείδωσε και μαθηματικά την πρωτιά του δευτέρου ομίλου.

Η ενημέρωση από το Σωματείο:

“Άλλη μια νίκη, με την οποία σφράγισε και την πρωτιά του δευτέρου ομίλου δύο αγωνιστικές πριν από το τέλος της φετινής σαιζόν, πέτυχε το βράδυ της Παρασκευής ο πετοσφαιρικός ΑΠΟΕΛ.

Η ομάδα μας, επικράτησε στο Λευκόθεο της Νέας Σαλαμίνας με 3-1, φθάνοντας στις επτά συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα και στην όγδοη στους τελευταίους εννέα αγώνες που έδωσε, περιλαμβανομένων και εκείνων του κυπέλλου με την Ανόρθωση.

Στην αποψινή αναμέτρηση, ο ΑΠΟΕΛ κατέκτησε δύσκολα το πρώτο σετ με 25-22.

Στο δεύτερο σετ, η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά, προηγήθηκε 8-1, διατήρησε τη διαφορά και το κέρδισε εύκολα με 25-16.

Παρά το σε βάρος της 2-0, η Νέα Σαλαμίνα δεν τα παράτησε. Μπήκε δυνατά και προηγείτο συνεχώς στο τρίτο σετ (μέχρι και το 23-23), για να το κατακτήσει με 23-25.

Στο τέταρτο σετ, ο ΑΠΟΕΛ μπήκε καλύτερα, διατηρούσε το προβάδισμα του και το κατέκτησε με 25-22

Τα σετ: 25-22, 25-16, 23-25, 25-22

ΑΠΟΕΛ (Χρ. Χαραλάμπους): Γιάνσονς, Χαριδήμου, Σααρ, Σκορδής, Στρουγκάρεβιτς, Αβέρκιου, Παντελή (λ)(Κυπριανού)”