ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠΑΙΔΕΣ U17

Τεράστιο διπλό για τους U17 (pics)

Η ομάδα μας U17 (προπονητής ο Στέλιος Οκκαρίδης), νίκησε με 2-1 τον Απόλλωνα στο βοηθητικό του Τσιρείου, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι αλλά στην συνέχεια μέχρι το τέλος του Α’ ημιχρόνου οι ποδοσφαιριστές μας κυριάρχησαν. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 15’ με σουτ του Αντρέα Αρτεμίου.

Στο Β΄ημίχρονο η ομάδα μας έλεγξε τον ρυθμό και δημιούργησε ευκαιρίες για δεύτερο τέρμα. Τα καταφέραμε στο 68’ με σουτ του Sergej Grubac ο οποίος είχε μπει αλλαγή στο 52’.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν με πέναλτι στο 70’.

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η ομάδα μας έχασε με 1-0 από την ΑΕΚ (την προηγούμενη μέρα είχε φέρει ισοπαλία 0-0 με την Σάλκε).

ΑΠΟΕΛ (Στέλιος Οκκαρίδης): Κωνσταντίνος Κουτσού, Στέφανος Χάρρης, Πάρης Δημητριάδης, Μιχάλης Γαβριήλ, Αντώνης Λοιζίδης, Στέλιος Πάπουτσος, Marcus Willie, (75’ Κωνσταντίνος Παφίτης), Νεόφυτος Σκώττης, Μάρκος Κιτρομηλίδης, Ανδρέας Αρτεμίου (80’ Μάρκος Ερμής Μουστάκης), Κωνσταντίνος Γερολέμου (52’ Sergej Grubac).

Σε λίγο θα προσθέσουμε περισσότερες φωτογραφίες…