FutsalΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τεράστια νίκη και κορυφή!

Τεράστια νίκη για την Ομάδα μας στο Φούτσαλ η οποία κατάφερε να κερδίσει την Ομόνοια με 6-5 στο φινάλε στο ντέρμπι κορυφής για το πρωτάθλημα φούτσαλ. Η Ομάδα μας ανέβηκε στην κορυφή με 39 βαθμούς αφήγνοντας στους 37 και τη δεύτερη θέση την Ομόνοια / Αραράτ. Ο Θρύλος είχε το πάνω χέρι στη περισσότερη διάρκεια του αγώνα. Πλέον με την νίκη αυτή η Ομάδα μας έπιασε κορυφή κάτι που σημαίνει πως αργότερα στους ημιτελικούς του πρωταθλήματος θα αποφύγει την Ανόρθωση.

Το παιχνίδι στο Λευκόθεο είχε συναρπαστική εξέλιξη και οι φίλοι του αθλήματος (μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision) παρακολούθησαν εξαιρετικό θέαμα από τις δύο ομάδες. Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 4-4 με τη φιλοξενούμενη ομάδα να προηγείται με 3-1 και το ΑΠΟΕΛ να φτάνει στο 4-3, όμως λίγο πριν από το φινάλε ο Σέζαρ συνεργάστηκε με τον Κωνσταντίνο Ανδρέου και ισοφάρισε σε 4-4.

Για την Ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο σκόραραν οι Λεάντρο, Ζενάριο, Σοροκάπα και Σάββας Ομήρου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κωνσταντίνος Ανδρέου έδωσε προβάδισμα στην Ομόνοια / Αραράτ και λίγο αργότερα ο Αλεξίου ισοφάρισε σε 5-5. Το 6-5 υπέρ του ΑΠΟΕΛ μας διαμόρφωσε με δυνατό σουτ ο Χρίστος Χριστοοδύλου λίγο πριν τη λήξη του ντέρμπι.

Στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα ο τερματοφύλακας μας Κωνσταντίνου εξουδετέρωσε σωτήρια κοντινό σουτ του Μανώλη.