Ο Γκάρνερ να είναι καλά…

Για την 4η αγωνιστική της τελικής φάσης του Πρωταθλήματος η Ομάδα μας νίκησε στο ΓΣΠ 2-0 την Δόξα Κατωκοπιάς και έφτασε στους 40 βαθμούς.

Το Α’ ημίχρονο ήταν κακό με πολλά λάθη και χωρίς καλές ευκαιρίες. Λες και οι παίκτες έκαναν αγγαρεία.

Στο Β’ ημίχρονο, με την είσοδο του Ενσούε στην θέση του Σιέλη, η Ομάδα μας βελτιώθηκε και νίκησε με τέρμα του Γκάρνερ στο 57’ μετά από ωραία προσπάθεια του Ζαχίντ.

Μελανό σημείο για την Ομάδα μας  ο τραυματισμός του Ντογκαλά στο 85ο λεπτό. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γαβριήλ πέτυχε γκολ, όμως ακυρώθηκε από το VAR ως οφσάιντ.

Κίτρινες: Γκάρνερ / Μουκτάρης, Σαντίκ

ΑΠΟΕΛ (Σ. Πουρσαϊτίδης): Ουζόχο, Ντίας, Βινίσιους, Σάντος, Σαμπάλα, Λουντέμο, Ζαχίντ, Κλωναρίδης (72′ Κατσαντώνης), Ντονγκαλά (86′ Γαβριήλ), Σιέλης (46′ Νσούε), Γκάρνερ (79′ Σαχάρ).

Δόξα (Μ. Σατσιάς): Σισκόφσκι, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς (75′ Μιντίκκης), Μουκτάρης, Σαντίκ, Οικονομίδης, Λουίς Κάρλος (30′ Καρλίτος), Ασαμόα (85′ Φασουλιώτης), Γκολομπάρτ, Άδωνη (75′ Τραϊτσέφσκι), Κίκας (75′ Γκλίσικ).