Ποδοσφαιρο

Ο Εφραίμ έδωσε την λύση (ημίχρονο)

Σε ένα μέτριο προς θέαμα ημίχρονο η Ομάδα μας κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 27ο λεπτό με ένα εκπληκτικό σουτ του Γιώργου Εφραίμ έξω από την περιοχή σημειώνοντας το 1-0 στην αναμέτρηση. Να σημειώσουμε ότι είναι το πρώτο τέρμα του 31χρονου στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Ομάδα μας ξεκίνησε αρκετά καλά το παιχνίδι έχοντας την υπεροχή στην κατοχή πραγματοποιώντας και την πρώτη της ευκαιρία στο 7ο λεπτό με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαχίντ που όμως απέκρουσε ο πορτιέρο του Ερμή. Στην συνέχεια ο Ερμής ισορρόπησε το παιχνίδι χάνοντας μάλιστα και μία εξαιρετική φάση με τον Ρουσσιά να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ουζόχο στέλνοντας ευτυχώς την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα της Ομάδας μας.

Ακολούθως ο ΘΡΥΛΟΣ έβγαλε αντίδραση και ευτύχησε να σκοράρει με τον Γιώργο Εφραίμ στο 27΄. Το παιχνίδι συνεχίστηκε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μέχρι το τελευταίο πεντάλεπτο που η Ομάδα μας έχασε μία διπλή εξαιρετική ευκαιρία με τον Κλωναρίδη και τον Εφραίμ να μην μπορούν να νικήσουν των Καϊκέ.