Μίλησε η… ποιότητα των παικτών μας

Παίζοντας άσχημα στο Α’ ημίχρονο και υποφερτά στο Β΄,  η Ομάδα μας πέτυχε την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια.

Επικράτησε πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ με 3-0 της Νέας Σαλαμίνας στο «Αμμόχωστος» στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Με τη νίκη αυτή,  έφτασε στους 12 βαθμούς και βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας, έχοντας και τρία παιχνίδια στο… χέρι.

Ευτυχώς είχαμε ένα 8λεπτο ξέσπασμα στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, διάστημα κατά το οποίο ήρθαν και τα τρία γκολ.

Στο 66΄ ο Μερκής σκόραρε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάτιτς, στο 70΄ ο Μάτιτς με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, με τον Βιντιγκάλ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 74΄ με ένα εντυπωσιακό σουτ από μακρινή απόσταση.

Ντεμπούτο  έκαναν οι Ομάρ Χάνι και Χρίστος Σιέλης, περνώντας ως αλλαγή στα τελευταία στάδια της αναμέτρησης.

ΑΠΟΕΛ (Τόμας Ντολ): Μπέλετς, Βούρος (84΄ Σιέλης), Μερκής, Σάβιτς, Άλεφ (46΄ Τάμαρι), Σόουζα, Μάτιτς, Μιχαΐλοβιτς, Βιντιγκάλ, Πάβλοβιτς, Χαλένιους (79΄ Χάνι).

Στον πάγκο: Βάτερμαν, Γκέντσογλου, Εφραίμ, Μακρής, Καλογήρου, Αλωνεύτης.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τισντέλ / Βιντιγκάλ, Μερκής