FutsalΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Με εξάρα στον τελικό

Η Ομάδα μας επικράτησε με 6-4 της ΑΕΚ στο Λευκόθεο, για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος Futsal, και «τσέκαρε» το εισιτήριο για τη σειρά των τελικών.

Το σκορ άνοιξε ο Τσίτσος, στο 2’, ενώ Σοροκάπα (11’) και Ιακώβου (12’) διεύρυναν το αποτέλεσμα στο 3-0.

Στο 18’ ο Νεοφύτου μείωσε σε 3-1 για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Ιακώβου, στο 20’, λίγο πριν το ημίχρονο διαμόρφωσε το 4-1 με το δεύτερο τέρμα του.

Με το… καλησπέρα της επανάληψης, η ΑΕΚ μείωσε με 4-2 (21’), αλλά ο Ματέους στο 26’ επανάφερε τη διαφορά στα τρία γκολ, γράφοντας το 5-2.

Στο 32’ ο Πιντσέλι είδε την κόκκινη κάρτα και κάπου εκεί, οι γαλαζοκίτρινοι «κλείδωσαν» την παρουσία τους στον τελικό και το μόνο που έμενε ήταν το που θα φτάσει ο δείκτης του σκορ.

Αυτός σταμάτησε στο 6-4 με την ΑΕΚ να μειώνει στο φινάλε με δύο γρήγορα γκολ.

Η ομάδα μας περιμένει να μάθει αντίπαλο στους τελικούς, ο οποίος θα βγει από το ζευγάρι ΑΕΛ–Ομόνοια.

Σαρφό: «Ευχαριστώ τους καταπληκτικούς οπαδούς μας»