ΠετοσφαιραΣωματειο

Ήττα από ένα πιο έμπειρο αντίπαλο

Την εκτός έδρα ήττα από την Ανόρθωση με 3-1 σετ γνώρισε το βράδυ της Παρασκευής η πετοσφαιρική μας ομάδα, η οποία απέναντι σε ένα πιο έμπειρο και ανώτερο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αντίπαλο, πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση μόνο στο δεύτερο σετ, στο οποίο και υπερίσχυσε.

Η ομάδα της Αμμοχώστου από την άλλη, είχε τον έλεγχο του αγώνα, τόσο στο πρώτο όσο και στο τρίτο και τέταρτο σετ, κερδίζοντας δίκαια το παιχνίδι.

Με τη νίκη της αυτή η Ανόρθωση παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η ομάδα μας, μετρώντας πλέον δύο ήττες σε ισάριθμούς αγώνες, παρέμεινε στα χαμηλά σκαλοπάτια της βαθμολογίας.

Τα σετ: 25-11, 19-25, 25-15, 25-13

ΑΠΟΕΛ (Λάιος): Γιάνσονς, Σαάρ, Σκορδής, Σοφοκλέους, Στρουγκάρεβιτς, Αβερκίου, Παντελή (λ) (Κανάρης, Χριστοφορίδης).

Ανόρθωση (Χριστοφιδέλης): Χριστοφή, Ευσταθίου, Κνέζεβιτς, Τόρρες, Μάξονς, Σαββίδης, Χαραλαμπίδης (λ) (Κοντός).