ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠετοσφαιραΣωματειο

6η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα

Με κεκτημένη ταχύτητα τρέχει ο πετοσφαιρικός ΑΠΟΕΛ, ο οποίος παρουσιάζοντας για άλλο ένα παιχνίδι το καλό αγωνιστικό του πρόσωπο, κέρδισε το βράδυ της Παρασκευής την ΑΕΚ Καραβά με 3-0, πετυχαίνοντας την έκτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα μας παραμένει με το απόλυτο των βαθμών στη κορυφή του δευτέρου ομίλου, έχοντας θέσει ως στόχο να μείνει εκεί και χωρίς να δεχθεί ήττα μέχρι την ολοκλήρωση της χρονιάς.βόλ

Στον αποψινό αγώνα, ο ΑΠΟΕΛ μπήκε από την αρχή καλύτερα, ήλεγξε το παιχνίδι και κατέκτησε εύκολα το πρώτο σετ με 25-14.

Το σκηνικό ήταν όμοιο και στο δεύτερο σετ, με την ομάδα μας να τα κατακτά με 25-19.

Στο τρίτο σετ η ΑΕΚ αντιστάθηκε και προηγείτο έως και 11-10, ωστόσο, ο ΑΠΟΕΛ έβγαλε αντίδραση, κερδίζοντας και αυτό με 25-18.

Τα σετ: 25-14, 25-19, 25-18

ΑΠΟΕΛ (Χρ. Χαραλάμπους): Γιάνσονς, Χαριδήμου, Σααρ, Σκορδής, Στρουγκάρεβιτς, Αβέρκιου, Παντελή (λ)(Κυπριανού, Χριστοφορίδης, Σοφοκλέους)