ΠοδηλασιαΣωματειο

5 διακρίσεις στην πρεμιέρα της σεζόν

Πολλές διακρίσεις για την ομάδα ποδηλασίας μας.

Πέντε από τους έξι αθλητές του ΑΠΟΕΛ μας, ανέβηκαν στο βάθρο στην πρεμιέρα της νέας αγωνιστικής περιόδου στην Ποδηλασία.

Συγκεκριμένα η ομάδα μας κατέκτησε δυο πρώτες, ισάριθμες τρίτες και μια δεύτερη θέση στον 1ο αγώνα παγκυπριου κυπέλλου ορεινής Ποδηλασίας “LYTHRODONDAS MTB 2022”, ο οποίος τελούσε υπό την αιγίδα της ιεράς μητρόπολης Ταμασού και την ομάδα του Αγίου Μνάσων.

Ο υπεύθυνος της ομάδας, Μιχάλης Πουμπουρής, και ο Βάσος Ανδρέου, τερμάτησαν στην πρώτη θέση στις κατηγορίες cfamaster2 και master3 αντίστοιχα.

Ο Μιχάλης Νικολάου κατέκτησε τη δεύτερη θεση στην κατηγορία master1, ενώ οι Κωνσταντίνος Θυμίδης και Κυριάκος Λακκοτρύπης, κατέλαβαν τρίτη θεση στις κατηγορίες men elite και master1.

Συγχαρητήρια και στον αθλητή μας, Χαρίτο Ψύλλου, ο οποίος κατέκτησε την έκτη θέση στην κατηγορία παίδων.

Ευχαριστίες στους χορηγούς M.POUMPOURIS ELECTRICAL CVS BD SWISS CYCLO ACS DIMCO VITABIOTICS PERSKINDOL EYESPOT GARMIN HONDA MARINE WINMASTERS DELORBIS MAVROUDIS TYRES VIOLARIS DIGITAL WORKS MAOURIS

Μερκής: «Ήθελα να μείνω, περίμενα μια πρόταση»

Ερωτήματα προς Μάζιτς: «Πώς γίνεται οι ξένοι VARίστες να διαμένουν με αποστολές ομάδων;»