FutsalΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ξεκίνησε εντυπωσιακά με τεσσάρα!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο άρχισε την προσπάθεια του στον 5ο όμιλο του UEFA Futsal Champions League η Ομάδα μας η οποία νίκησε την πρωταθλήτρια Βοσνίας Μόσταρ με 4-0, χάρη στα τέρματα των Ραφαέλ, Λεάντρο, Ομήρου και Ιακώβου στο 2ο ημίχρονο.

Η ομάδα μας φιγουράρει στην 1η θέση του ομίλου, μαζί με την Πεσκάρα που κέρδισε την IFK Uddevalla  (επόμενη αντίπαλο μας) με 6-0. Το παιχνίδι με την IFK Uddevalla θα διεξαχθεί αύριο στις 19:00 και θα μεταδοθεί ζωντανά από το κανάλι Cytavision Sports 5.

Αρκετά καλός ήταν ο ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο, με τον ΑΠΟΕΛ μας να είναι ελαφρώς καλύτερος, να δημιουργεί και να χάνει κάποιες καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Οι γαλαζοκίτρινοι είχαν την κατοχή αλλά και σωστή αμυντική συμπεριφορά, αναχαίτισαν αποτελεσματικά όλες τις προσπάθειες του αντιπάλου, με αποτέλεσμα το 20λεπτο να ολοκληρωθεί χωρίς τέρματα.

Ιδανικά ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο για την Ομάδα μας, καθώς στο 23’ άνοιξε το σκορ με τον Ράφαελ. Στην συνέχεια άντεξαν στην πίεση και στο 30’ μετά από υποδειγματική αντεπίθεση ο Λεάντρο διπλασίασε τα τέρματα.

Οι παίχτες του Γιάννου Μυλωνά έφεραν τον αγώνα στα μέτρα τους και στο 34’ ο Ομήρου κλείδωσε τη νίκη. Ο Ιακώβου στο δυο λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.