ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠοδοσφαιρο

«Θα έπρεπε να κάνουμε καλύτερη εμφάνιση»

Μετά την σημαντική νίκη στο Τσίρειο επί της ΑΕΛ, ο προπονητής της Ομάδας μας Μπρούνο Μπαλταζάρ δήλωσε τα ακόλουθα:

«Ήταν μια πολύ, πολύ δύσκολη αλλά σημαντική νίκη. Γνωρίζω πολύ καλά την ποιότητα των παικτών της ΑΕΛ και έπρεπε να κάνουμε καλή παρουσία για να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Ήταν ένα πρώτο ημίχρονο με ευκαιρίες και γκολ. Το γκολ της ΑΕΛ μας ξάφνιασε και όπως και την περασμένη εβδομάδα έπρεπε να γυρίσουμε το αποτέλεσμα. Θέλαμε τους τρεις βαθμούς και δεν είναι εύκολο να παίξεις καλό ποδόσφαιρο όταν είσαι κάτω από πίεση.

Καταφέραμε να γυρίσουμε το παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό του α΄ μέρους. Είναι μεγάλο λάθος να προσπαθείς να κρατήσεις το 2-1 με την ΑΕΛ στο Τσίρειο. Αυτό το είπα και στους παίκτες στο ημίχρονο και τους είπα επίσης ότι έπρεπε να ψάξουμε τρίτο γκολ για να είμαστε πιο άνετοι. Η πίεση των τριών βαθμών έφερε την ομάδα πιο πίσω από όσο εγώ είπα στους παίκτες και η ΑΕΛ έκανε μια ευκαιρία για να ισοφαρίσει. Στο τέλος μετρούν οι τρεις βαθμοί. Θα έπρεπε να κάνουμε καλύτερη εμφάνιση.

Παίρνουμε τους τρεις βαθμούς στην Λευκωσία, περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει στο αυριανό παιχνίδι του Απόλλωνα και θα δούμε την Ανόρθωση. Συγχαρητήρια στην ΑΕΛ και στον προπονητή της για την δουλειά που κάνει. Ευχαριστούμε τον κόσμο που ήρθε και μας στήριξε σε αυτό το τόσο σημαντικό παιχνίδι».

Αγκαλιά με το 6ο συνεχόμενο και 27ο (photos)