ΚαλαθοσφαιραΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΣωματειο

Τεράστια νίκη με «100αρα»

Μεγάλη νίκη για την 18η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της ΟΠΑΠ Basket League κατάφερε να πάρει πριν από λίγο η καλαθοσφαιρική μας Ομάδα επικρατώντας του Απόλλωνα με σκορ 100-94.

Οι καλαθοσφαιριστές μας στο ημίχρονο μπορεί να βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 10 πόντους (47-57), αλλά στην 3η  (28-21) και 4η (25-16) περίοδο έφεραν «τούμπα» το ματς και έδωσαν την νίκη στον ΘΡΥΛΟ.

Ήταν μία πολύ σημαντική νίκη για το συγκρότημα του Βασίλη Φραγκιά αφού η Ομάδα μας ελπίζει ακόμα στην είσοδο της στην τετράδα (αν πάρει την νίκη φυσικά στο ερχόμενο εξ΄αναβολής παιχνίδι με την ΑΕΚ την άλλη εβδομάδα) που θα τις δώσει το εισιτήριο για τα πλέι-οφ.

Οι σκόρερ της ομάδας μας στον σημερινό αγώνα: Στέφανος Ηλιάδης 29, Γαβριήλ Κοιλαράς 7, Emmanuel Gilbert 34, Χρίστος Παναγιώτου, Vincent Norfleet 13, Βίκτωρας Ιερωνυμίδης 5, Βασίλης Κούνας 12, Πέτρος Παπαμιχαήλ.

Τα δεκάλεπτα: 21-24, 47-57, 75-78, 100-94